ДЖЕРЕЛО МАТЕРІ БОЖОЇ

 

ДЖЕРЕЛО МАТЕРІ БОЖОЇ

про святе місце в МоршиніУ дев”ятнадцятім столітті Пречиста Діва тут з’явилась,
Вклонився ліс могутнім віттям, і вся місцина звеселилась.
Зраділа дівчинка-сирітка, що тут корови випасала,
Коли побачила Пречисту, усій громаді розказала.

Дівча утішила Марія, ногами босими ступила.
На місці, де була подія, вода джерельная забила.
Сказала Діва на прощання - вода ця буде лікувати,
Хто з добрим серцем, без вагання, буде її щораз вживати.
Приходьте ж люди, по водицю - в ній чистота, здоров’я, сила,
І не забудьте Тій вклонитись, що воду цю Вам залишила…


Автор поки що невідомий


Вже не одне століття моршинці та гості курорту з великою пошаною приходять до святого місця - джерела Матері Божої, щоб наповнити тіло цілющою джерельною водою, а в молитві до Пресвятої Богородиці очистити від душевного болю та гріха свою душу. Один з давніх переказів розповідає про те, що в ХІХ ст. одній сирітці, яка випасала корів явилась в цьому місці Пресвята Богородиця. «Вода ця буде лікувати, хто з добрим серцем буде її споживати»- мовила Пречиста Діва маленькій сирітці. Богобоязна сирітка розказала про видіння дорослим, які прийшли подивитись на це диво. Однак видіння Богородиці зникло, а в тому місці забило джерело цілющої води. З того часу й називають його джерелом Матері Божої, а над джерелом встановили скульптуру Матері Божої. Мабуть, жодний рекламний буклет про Моршин довоєнного часу, не друкувався без зображення святого джерела. В післявоєнний час – час розгулу атеїзму, комуністи вирішили стерти з лиця землі це святе місце. Було прокладено труби до збудованого бювету від джерела, а саме джерело засипали. На святому місці спорудили танцювальний майданчик для відпочивальників курорту. А скульптури Матері Божої над джерелом не стало…
Однак на початку 90-х років ХХ ст. джерело та скульптуру Матері Божої було відновлено, а в 1994 р. неподалік джерела громада почала будівництво каплиці.
Сьогодні мешканці та відпочивальники курортного містечка мають можливість не тільки почерпнути з джерела цілющої води, а й наповнити душу добром та християнською любов’ю до ближнього.

Микола Воєвода

В статті використані фотографії автора та сайту "Дерев"яні церкви Львівщини".


Создан 17 апр 2008  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
- на всі 100 . com - Інформаційно-розважальний музичний портал anegdot.com.ua - Анекдоти з України Lemky.com A-Site - Детальна інструція для створення сайту. Створити свій сайт бесплатно.

Пиши українською Городок підльвівський . Пустомити